نگاهی به زبان

شگفتی ها فناوری

در دنیای کنونی و در عصر فناوری که در آن قرار داریم شاهد پبشرفت های چشمگیری در تمامی عرصه های علم و تکنولوژی هستیم. پیشرفت هایی که بدون ایجاد و برقراری ارتباط، تماس میان انسان ها و تعاملات آنها قابلیت پیدایش نداشت. همین ارتباطات و تعاملات میان انسان ها بود که زمینه را برای پیشرفت و تعالی علمی او هموار ساخت.
زبان ابزاری است که در اختیار افراد نوع بشر قرار دارد و بوسیله این افراد در برقراری ارتباطات و تعاملات مورد استفاده واقع می شود.
ما انتقال پیام را به منظور ارسال خواسته ها و درخواست ها به مخاطبینمان از طریق تکلم و سخن انجام می دهیم. و با کنشی که از خود نشان می دهیم منتظر دریافت مخاطب می شویم. در حقیقت تبیین مفاهیم و پیوندی که میان طرفین ایجاد می شود در غالب زبان صورت می گیرد.
باالطبع عنصر زبان علاوه بر تاثیر تام و کامل بر روی پیشرفت های بشری مهم ترین عامل در ایجاد تعاملات زندگی و روزمره او نیز محسوب میشود. وسیله ای برای برقراری ارتباط در فضای خانواده و محیط های دوستانه. ما در محیط گرم خانواده با اعضای آن از طریق حرف های صمیمی و محبت آمیز خود به محیط خانوادگی حرارت و شور و شوق می بخشیم. در این مکان به آرامش می رسیم و از با هم و کنار هم بودن نهایت لذت را می بریم. در روابط دوستانمان نیز به همین صورت ما در جمع های دوستانه خود با شوخی ها و گفت و گوهای دوستانه در پی ایجاد فضایی آکنده از صمیمت و مهر و محبت هستیم، از این فضا استفاده می کنیم و به دنبال پناهگاهی برای ارضای تمایلات درونی خود می گردیم.
با توجه به فراوانی و گستردگی بیش از حد زبان ها و نیاز ضروری ما انسان ها به برقراری ارتباط زبانی، آشنایی با زبان یا زبان هایی که باعث پیدایش اینگونه ارتباط ها می باشند اهمیتی فوق العاده دارد. در میان زبان ها زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی، رایج ترین زبان در حوزه های گوناگون علمی و فرایند های مبادله اطلاعات جهانی و همچنین در زمینه های ارتباطات و تجارت بین الملل می باشد.

میشه نگاهی کرد به تعداد و جمعیت گویندگان زبان های مختلف در سراسر جهان: ابتدائا گویش های چینی ماندارین که در غالب یک زبان شناخته می شوند با یک میلیارد جمعیت استفاده کننده بالاترین آمار را دارا است و بعد از زبان ماندارین، زبان انگلیسی با بیش از پانصد میلیون گوینده که شامل کشور های غیر انگلیسی زبان نیز می باشند از لحاظ گستردگی جمعیتی بعد از زبان ماندارین قرار دارد و سومین زبان، زبان هندی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *