E3 2018 فریبا تر از همیشه, قسمت اول

بازی های رایانه ای دیجیتال

نگاهی به بازی های مورد انتظار سالهای آینده

اصولا جو گیر شدن بخشی از ذات گیمر هاست. انتظار کشیدن برای عنوان مورد انتظار و دوست داشتنی ات, آرشیو سازی و …هیجان و معنای خاصی به گیمر می دهد. نمایشگاه E3 امسال هم پر بود از عناوین بزرگ و کوچک زیادی که به نظر میرسد نسل هشتم بازی های رایانه ای با دستی پر منتظر گیمرهای مشتاق است. عناوینی که قرار است استاندارد های این صنعت را چندین کیلومتر به جلو پرتاب کنند و تجربه ای فراتر از تماشای یک فیلم سینمایی, یک تابلوی نقاشی, خواندن یک رمان مفصل و شنیدن یک موسیقی بی نقص ارائه دهند. البته نمایشگاه امسال نکات منفی هم حداقل برای مایی که این ور مرز ها زندگی میکنیم داشت! بخش بزرگی از این نکات منفی بر میگردد که فشارهای اقتصادی و بالا رفتن قیمت ارز. طوری که خدا خدا میکنیم ای کاش سونی و مایکروسافت و نینتندو کنسول های نسل بعدی شان را معرفی نکنند! از طرفی حرص و طمع برخی از کمپانی ها نظیر Electronic Arts و Ubisoft باعث میشود که عناوین بزرگ و خاطره انگیزمان تبدیل شود به عناوین صرفا تجاری , و این ذات هنری نهفته در بازی هارا به چالش میکشد. خرید های درون برنامه ای را هم به این مهم اضافه کنید تا کمی بیشتر احساس خطر کنید. از همه این ها گذشته نمایشگاه امسال با دست پر به سراغ ما امده بود و جرئت میتوان گفت صنعت گیم هیچوقت چنین پر رونق و فرهیخته! نبوده است. پیشرفت از همه جهات قابل مشاهده است و این کمک شایانی به قصه گویی بی نقص و شاخه ای گیم میکند که این امر صنعت بازی را چند گام جلوتر از سینما قرار میدهد. از طرفی دستاورد های تکنیکی که به لطف پیشرفت و جهش وسیع در سخت افزارها و علم رایانه صورت گرفته بازی هارا به مرزهای باریکی از واقعیت میرساند. با این مقدمه نگاهی می اندازیم به مورد انتظار ترین عناوین نمایشگاه E3 امسال که به زودی یا دیر هنگام منتشر خواهند شد.

 

۱- Spider man

سازنده: Insomeniac games

ناشر: Sony computer Entertaiment

گیمر ها حتما با اینسامنیاک آشنا هستند. این استدیوی موفق و خلاق نردیک دو دهه است که فعالیت درخشانی در صنعت گیم دارد. از سابقه همکاری با سونی که منجر به عناوین موفقی چون راچت و کلانک و سه گانه ی مقاومت شد تا همکاری با مایکروسافت با عنوان سانست. این بار اینسامنیاک باز هم پیش پدرش سونی برگشته تا عنوان مرد عنکبوتی را به صورت انحصاری برای. پلی استیشن ۴ بسازد. عنوانی که هم اکنون کاندیدای بهترین بازی سال است و اینسامنیاک با الهام گرفتن از سری بتمن آرکام راک استدی در حال توسعه بهترین مرد عنکبوتی تاریخ است. طبق نمایش ها همه چیز عالی بود. از طراحی پویا و وسیع شهر گرفته تا نقشه سندباکس بازی و طراحی مرد عنکبوتی و دشمنان بازی همه و همه عالی و بی نقص بودند و مطمئنا این بهترین مرد عنکبوتی ست که تا بحال ساخته شده. با توجه به سابقه اینسامنیاک میتوانیم به این عنوان امیدوار باشیم.

فقط باید دید عناوین غول آسای دیگر اجازه خودنمایی به اسپایدر من را میدهند یا خیر؟ برای رسیدن به جواب فقط باید تا ۲۰۱۹ و انتشار رسمی بازی صبر کرد.

 

۲_ Red Dead Redemption 2

سازنده: Rock Star

ناشر:  Rock Star

 

خیلی ها شماره نخست رستگاری سرخپوست مرده را بهترین بازی تاریخ میدانند! داستان فراز و فرود جان مارستون در دل وسترن بی نظیر روایت میشد و آکنده از احساس بود. از داستان که بگذریم گیم پلی و گرافیک بی نقص آن که انقلابی در صنعت گیم بود. حالا شماره دوم بعد ۸ سال آمده تا همان داشته های قبلی را به کمال برساند و حتی پارا هم فراتر بگذارد. شاید بتوان گفت هیچ اثری چه در سینما و چه درگیم نتوانسته به اندازه ی رستگاری سرخپوست مرده مخاطب را در جهانی وسترن غرق کند و به رستگاری برساند! بازی در نمایشگاه گیمزکام آلمان نمایش مفصلی داشت و انجه از نمایش پیدا بود پیشرفت عظیم تکنیکی و گرافیکی در راستای ایجاد یک گیم پلی سینمایی بود که کاملا در این امر موفق بود. سازندگان قول نقشه ای کاملا پویا و وسیع را دادند. نقشه ای که حتی از بازی فال آوت ۴ هم وسیع تر است و قرار است همه چیز در آن داینامیک و پویا باشد.

حقیقت این است که راک استار تا بحال بازی بد یا حتی متوسط نساخته است و با توجه به سرمایه عظیمی که از فروش فوق العاده Gta V روی این عنوان ریخته شده باید بگوییم موفقیت این عنوان حتمی است. ناگفته نماند که راک استار برای این بازی موتور گرافیکی خود یعنی Rage را ارتقا داده و از بهترین بازیگران و صداپیشگان برای این عنوان بزرگ استفاده کرده است. در رابطه با شماره دوم رستگاری سرخپوست مرده فقط یک جمله میتوان گفت : این بازی آمده تا همه چیز را زیر پای خود له کند و ماه های متوالی در صدر فروش های هفتگی بماند!!

 

 

۳_ Devil May Cry 5

سازنده: Ninja Theory

ناشر : Capcome

 

پنجمین نسخه اصلی از سری شیطان هم میگرید قدرتمند تر از همیشه بازگشته تا یک هک اند اسلش ناب را به طرفداران هدیه دهد. نکته قابل توجه این عنوان پیشرفت خیلی زیادش در گرافیک و موشن کپچر است که برای یک عنوان هک اند اسلش خیلی خوب است. کپکام بعد موفقیت ریبوت سال ۲۰۱۳ این عنوان سنگ تمام گذاشته و میخواهد این بازی مدینه فاضله ی این ژانر باشد. به جز گیم پلی و سبک بازی تقریبا همه چیز دستخوش تغییرات ریز و درشت شده. از نقشه وسیع تر گرفته تا طراحی بی نقص کاراکترها. ظاهرا این بار خبری از دانته در گیم پلی نیست ولی دانته همچنان در بازی حضور دارد. ظاهر کاراکترها و فضای بازی هم مدرن شده تا طرفداران جدید تر حسابی ذوق کنند. این بازی هم نمایش مفصلی در نمایشگاه گیمزکام داشت و توانست خودش را اثبات کند.شخصیت اصلی بازی هم نرو ( Nero ) شخصیت شماره چهارم بازیست و داستان هم ادامه ای از نسخه چهارم است. هر چند کسی شیطان هم میگرید را به خاطر داستان اش بازی نمیکند بلکه مهم.گیم پلی جادویی اش است. کپکام بعد از موفقیت (Monster Hunter) در مسیر درستی قرار گرفته که نشان میدهد برنامه های زیادی برای عناوین کلاسیک و پرطرفدارش دارد.

 

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *