از سلبریتی‌های واقعی تا خودسلبریتی پندارهای مجازی…

حتما شما هم کلمه سلبریتی Celebrity را خیلی شنیده‌اید و کنجکاوید که بدانید معنای دقیق آن چیست و اصلا چرا به بعضی از افراد سلبریتی می‌گویند؟ معنی این کلمه “فرد مشهور” است. اگر توجه کرده باشید، این لقب، هم می‌تواند به یک سیاست‌مدار داده شود و هم به یک مدل لباس، در سال ۲۰۱۱ مایکل جکسون یکی از مشاهبری بود که توسط قشر عظیمی از مردم جهان شناخته میشد و نام او در کتاب رکوردهای گینس ثبت است. یک سیاستمدار هم می تواند سلبریتی باشد به عنوان مثال باراک اوباما توانایی زیادی برای ستاره شدن را دارد و یا الیزابت تیلور به خاطر ایفای نقش های گوناگون در فیلم‌های موفق هالیوود توسط مردم شناخته می شود.

سلبریتی بودن به هیچ عنوان یک شغل ویژه نیست و سلبریتی‌ها هرگز برای اینکه سلبریتی هستند، کار خاصی انجام نمی‌دهند. در واقع سلبریتی که در لغت به معنای ستاره و فرد مشهور است، دارای شخصیت و چهره‌ای محبوب و پرطرفدار در میان همه مردم دنیاست که مربوط به حوزه فعالیت خودش می‌شود.

بنابراین فرد تاثیرگذار، مشهور و شناخته شده‌ای در عرصه سیاست، اقتصاد، علم و فرهنگ، سینما، موسیقی، ورزش، مدلینگ و… می‌تواند یک سلبریتی محسوب شود. ستاره‌ها این سلبریتی شدن را مدیون رسانه‌ها هستند که آن‌ها را به مردم دنیا می‌شناسانند و البته رسانه‌ها هم از این راه هم برای خود و صاحبان صنعت و ثروت درآمدزایی می‌کنند.

به هر حال معنای سلبریتی هر چه که باشد و فرد سلبریتی هر کسی که باشد، مردم دنیا، حضور او در مراسم‌ها و محافل گوناگون را از منظر سبک لباس پوشیدن، مدل آرایش، مدل مو، جواهرات، تیپ و رفتار و حتی ثروت و درآمدش می‌بینند و به همین دلیل است که بیشتر مدها، ترندها و سبک‌های جدید را سلبریتی‌ها روی کار می‌آورند، زیرا آن‌ها کاملا دیده می‌شوند!

مدل موی سلبریتی در مراسمات مختلف مانند مهمانی و یا حتی فر و صاف بودنشان یا کوتاه و بلندشان برجسته و بولد هست همینطور رنگ مویشان و یا مدل آرایششان در سلبریتی‌های زن یا مدل ابرویشان و یا جواهر گرانقیمتی که استفاده میکنند. حتی ممکن است جراحی های زیبایی و یا بدون آن مطرح باشند و حاشیه های جالب و جنجالی شان را بخوانیم به عنوان مثال به استایل شان و یا چهره ی بدون آرایششان و یا حتی خورد و خوارک و طرز و مدل لباسشان مطرح هست و مردم به ان توجه میکنند و صدالبته تاثیر می پذیرند!

و البته اگر سراغ سلبریتی های ایرانی یا شاخ های مجازی برویم بدون آنکه کسب و کار موجه یا هنر و سیاست خاص داشته باشند با رفتار عجیب غریب شان در فضایی مثل اینستاگرام خودشان را مشهور می کنند که البته اینها از نظر تاثیرگذاری بر شیوه زندگی مردم شبیه سلبریتی های واقعی دنیای هنر و سیاست و غیره نیستند.

آماندا

با صفر و یک‌ها زندگی می‌کنیم...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس