مورد انتظار ترین بازی های آینده، قسمت چهارم

نگاهی به بازی های مورد انتظار سال های آینده

۱۰-Daysgone

سازنده: Bend Studio
ناشر:Sony Computer Entertaiment

روز های از دست رفته(Daysgone) یکی از سورپرایز های بزرگ شرکت سونی بود که برای اولین بار در نمایشگاه e3 2016 به نمایش درآمد و معرفی شد.
سونی باز هم نشان داد که خلق عناوین جدید و انحصاری چقدر برایش اهمیت دارد انتظار می رود که روز های از دست رفته مانند سایر عناوین درخشان سونی چون “آخرین ما ” ,”آنچارتد ” و …بدرخشد. این عنوان در یک اکشن سوم شخص در فضای آخرالزمانی و زامبی هاست. شاید با شنیدن نام زامبی و زامبی کشی بی اختیار بدبینی از این عنوان به سراغتان بیاید ولی عجله نکنید. روز های از دست رفته المان هایی دارد که این بازی را از یک اکشن زامبی کشی تکراری نجات می دهد! اولین عنصر بازی که در نمایش ها و گیم پلی بازی نیز مشهود بود ، تلاش برای بقا است. شخصیت اصلی بازی که deacon .st john نام دارد در دنیایی پر از زامبی و وحشی گرفتار شده و باید در این دنیا زنده بماند و به دنبال سایر بازماندگان بگردد ، همین عنصر بقا ، باعث می شود شاهد گیم پلی جذاب، درخت مهارت کارامد، درخت ارتقای وسایل و … در بازی باشیم که بازی را از یکنواختی نجات می دهد. تنها وسیله نقلیه ی دیکون برای رفت و آمد دراین دنیای اخرالزمانی و وحشت زا موتور سیکلت است. بله موتور سیکلت! وسیله ای که کاربردی بسیار حیاتی و فراتر از یک وسیله نقلیه دارد . به عنوان مثال در طول بازی میتوانید مواردی مثل ظرفیت باک بنزین، ظرفیت خورجین، ظرفیت نیتروژن و …بروز رسانی کنید.
هم چنین می توانید ارتقاها و اجزایی روی آن سوار کنید تا در طول بازی به کارتان بیاید. چیزی که انتظار داریم این است که رابطه ی موتور سیکلت با دیکون چیزی مثل رابطه ی بت موبیل با بتمن باشد، چیزی فراتر از یک وسیله ی نقلیه، یا به عبارتی دیگر اوج تعامل گیمر و کاراکتر با یک وسیله ی بی جان!
عنصر مهم دیگر بازی ، ستینگ داستانی منحصر به فرد و احساسی بازی است. چیزی که از همان تریلر ابتدایی سونی در نمایشگاه ۲۰۱۶ پیدا بود.
شخصیت های تاثیر گذار، فضایی آخرالزمانی و دنیای آکنده از احساس بازی در کنار جلوه های فنی عالی در موسیقی و گرافیک ، جیزی نیست که نظیرش را زیاد دیده باشیم، به همین خاطر عنوان روزهای از دست رفته قطعا از مورد انتظارترین عناوین امسال است و مثل همیشه انتظار برای این عنوان زیبا سخت ترین کار ممکن برای گیمر های مشتاق است. این عنوان زیبا در تاریخ ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ منتشر خواهد شد و اگر این به این کنسول دسترسی دارید پیشنهاد میکنم به هیچ عنوان این بازی را از دست ندهید، واگر هم دسترسی ندارید این عنوان بهانه ی خوبی برای خرید این کنسول است.۱۱-Metro Exedus
سازنده: ۴A Games
ناشر:Deep Silver

معرفی جدیدترین نسخه ی مترو به نام Exedus بهترین خبری بود که در این حوزه شنیدم، هنوز حس غم و فضای دلگیر و خاکستری دو شماره ی قبلی از یادمان نرفته است. به جرئت می توانم بگویم شماره ی دوم مترو به نام آخرین روشنایی ، بهترین بازی آخرالزمانی بود که تجربه کردم و مهم ترین دلیل آن هم اتمسفر به شدت گیرا و آکنده از بازی بود. این سری بازی درباره ی روایت داستان انسان ها پس از جنگ هسته ای در مسکو است. جایی که مواد رادیو اکتیو زندگی در سطح زمین را ناممکن ساخته و انسان ها به ناچار در زیر تونل های متروی مسکو کلونی تشکیل دادند. این بازی برداشتی از دو کتاب مترو ۲۰۳۳ و ۲۰۳۴ اثر نویسنده ی روسی ، دیمیتری گلوخوفسکی می باشد. قهرمان داستان پسر جوانی به نام آرتیوم است که باید برای بقای خود و انسان ها تلاش کند. سبک بازی شوتر اول شخص است و دارای المان های وحشت و بقا نیز هست. با وجود شوتر های خوش آب و رنگ و صد البته تجاری این روزها ، وجود مترو یک غنیمت است، چیزی که باعث میشود اتمسفر و فلسفه ی نهفته در این بازی را به هر عنوانی ترجیح بدهید. سازنده بازی استدیوی کم بضاعت اما تونای ۴a games هست که در اوکراین واقع شده و با دو شماره ی موفق( نه از نظر فروش) میخواهد این بار در فروش نیز موفق باشد. این بازی در نمایشگاه ۲۰۱۸ نمایش خوبی داشت و پیشرفت های گرافیکی و فنی کاملا مشهود بود. گبم پلی ارتقا یافته در بخش های مخفی کاری و شوتر و ارتقا و تنوع سلاح ها نیز از دیگر تغییرات این عنوان بود. اما بدون شک مهم ترین تغییر این عنوان نسبت به قبلی ها در نام بازی نهفته است!
باید دید این شماره شاهد مهاجرت انسان ها از تونل های سرد وتاریک مترو خواهیم بود یا خیر ، هر چه که باشد طبق نمایش ها و گیم پلی های منتشر شده از بازی ، در این عنوان بیشتر به فضای باز و دنیای خارج از تونل های مترو پا می گذاریم و همین عامل نکته ی تعیین کننده ای خواهد بود، به گونه ای که اگر گیمر در طول بازی مجبور شود بین مخفی کاری و شوتر ، فقط یکی را انتخاب کند مترو با شکست مواجه خواهد شد. ایجاد تنوع و بالانس در گیم پلی از چالش های اصلی سازندگان است که امیدواریم با موفقیت انجام شود. این عنوان خاص و مورد انتظار در تاریخ سوم اسفند امسال برای پلتفرم های اکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و رایانه های شخصی منتشر خواهد شد.احسان توسلی

گیم همیشه برای من دریچه ای رو به دنیاهای فانتزی بوده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *