فقط نیمی از بشر به اینترنت دسترسی دارند، چطور می توانیم بقیه را متصل کنیم؟

اتصال به اینترنت در سراسر جهان به عنوان کمتر از زیرساخت های ضروری در نظر گرفته می شود، اما در حدود نیمی از جمعیت جهان امروز تخمین زده نشده است.

متصل کردن آن دسته از جمعیت جهان که به اینترنت وصل نیستند، رویکردهای جدید در روابط تجاری، سیاست گذاری و راه حل های تکنولوژیکی را به دنبال خواهد داشت. با به چالش در آوردن آخرین میلیاردها دلار آنلاین، با تعدادی عوارض منحصر به فرد مشخص شده است که با توجه به منطقه غیر متصل به اینترنت با آن متفاوت است.

این مسئله می تواند شامل فقدان سیاست های عمومی، آموزش، محتوای مربوطه، گزینه های تکنولوژی و یا حتی قابل اعتماد به برق باشد. شبکه های اجتماعی و دسترسی عمومی به عنوان مرکزی در میان مجموعه ای از راه حل های که از طریقاجرای  اتصال به اینترنت به احتمال زیاد برآورده می شود.

مزایای خاص شبکه های اجتماعی و دسترسی عمومی مانند انطباق با نیازهای محلی، مقرون به صرفه بودن و مشارکت در سواد دیجیتالی، به ویژه برای اتصال به نت در مناطق روستایی، دوردست و ناامن مناسب است. IEEE بیانیه های تکمیلی در مورد نقش شبکه های اجتماعی و دسترسی عمومی به پیشرفت دسترسی جهانی را صادر کرده است و هر کدام به عنوان “یک عنصر مهم در گسترش دسترسی به اینترنت و اجازه دادن به افراد و جوامع از مزایای اینترنت” است.

شبکه های اجتماعی

همانطور که توسط BOSCO در اوگاندا ، TunapandaNET در کنیا ، Rhizomatica در مکزیک ، AlterMundi در آرژانتین ، بنیاد توانمند سازی دیجیتال در هند ، Guifi.net در اسپانیا ، Tribal Digital Village در ایالات متحده و دیگران، شبکه های موفق جامعه در جهان، متفاوت است. به عنوان جوامع آنها خدمت می کنند.

در واقع، بیانیه IEEE اشاره می کند که “تعاریف شبکه های اجتماعی می تواند ساده یا پیچیده باشد” و زمانی که “براساس استانداردهای باز اینترنت از لحاظ فنی از سایر شبکه ها برای دسترسی به اینترنت به هیچ وجه متفاوت نیست”

شبکه های اجتماعی می توانند در مناطقی که خدمات تجاری اینترنتی در دسترس نیستند دسترسی پیدا کنند یا می توانند جایگزین ارزشمند مکمل برای ارائه های تجاری موجود در برخی از بازارها باشند

اغلب، ارائه دهندگان تجاری در مناطق غیر مرتبط گزارش می دهند که شرایط صدور مجوز بازپرداخت سرمایه گذاری در ارائه خدمات به شدت چالش برانگیز است. شبکه های ارتباطی در این تنظیمات می توانند راه مقرون به صرفه و قانع کننده ای برای دریافت افراد آنلاین ارائه دهند:

  • آنها می توانند توسط اعضای جوامعی که خدمت می کنند ساخته و اداره شوند؛
  • آنها می توانند گاهی اوقات راه حل های منبع و یا منبع باز، و از سخت افزار و نرم افزار های موجود در دسترس استفاده کنند،
  • آنها می توانند ایجاد محتوای بسیار مرتبط در زبان های محلی و مقابله با مسائل محلی را تقویت کنند.

داستان های موفقیت در سراسر جهان نشان می دهد که طیف گسترده ای از مدل های حکومتی، سازمانی و عملیاتی را می توان برای تامین نیازهای جوامع محلی مورد استفاده قرار داد. علاوه بر این، منابع مالی مختلف و طرح های جبران ممکن است.

بنابراین، آیا الگوهای مهم شبکه های اجتماعی برای دستیابی به موفقیت و یا بهترین شیوه هایی هستند که در بازارهای دیگر در سراسر جهان تکرار می شوند؟ عناصر حیاتی مشترک در داستان های موفقیت قهرمانان محلی و مهارت های کافی افراد، پروژه و مدیریت پول است – حتی بیش از هر پلت فرم شبکه خاص، فن آوری ها و یا معماری. به علاوه، اغلب اصلاحات سیاسی در منطقه انجام می شود.

” جامعه اینترنت” در گزارشی در ماه مه ۲۰۱۸ نوشت: “برای رها کردن پتانسیل شبکه های اجتماعی، سیاست گذاران باید روش های نوآورانه ای را برای مجوز شبکه های مجازی و دسترسی معنی دار به طیف ها در نظر بگیرند .” راه اندازی شبکه های اجتماعی: روش های مجوز نوآورانه. ”

توصیه های این مقاله در این زمینه عبارتند از: ساده سازی / حذف الزامات قانونی در صورت امکان، ارائه تخفیف های مختلف از هزینه ها و وظایف، افزایش شفافیت نظارتی، گسترش دسترسی به صندوق های خدمات جهانی و سایر منابع و اتخاذ روش های ابتکاری برای دسترسی به طیف.

دسترسی عمومی

شبکه های دسترسی عمومی که دسترسی کم و یا بدون هزینه دارند و به طور ایده آل با آموزش و پشتیبانی تلفیق می شوند، نقش مهمی در آوردن میلیاردها دلار به اینترنت دارند. “اتصال اینترنت عمومی می تواند به صورت اتصال بی سیم رایگان در میدان های عمومی، پارک ها، سالن های شهر، کتابخانه ها، ایستگاه های حمل و نقل و کسب و کارهای فردی باشد.” بیانیه IEEE که ارزش دسترسی عمومی به پیشرفت اتصال اینترنت جهانی را تأیید می کند ، می گوید .

این هاب های اجتماعی حتی می توانند به عنوان نقاط پایانی برای شبکه های اجتماعی گسترده عمل کنند و در مناطق غیر وابسته ای که سادگی های دیجیتالی کم می شود، کتابخانه ها و مرکز های تلویزیونی می توانند برای اولین بار افراد ارتباط برقرار کنند و مهارت های استفاده از اینترنت را با خیال راحت، ایمن و به نفع آنهاست. کتابخانه ها و مؤسسات دیگر که از طریق آن دسترسی عمومی فراهم می شود، معمولا آموزش در استفاده از اینترنت، رایانه ها و غیره ارائه می دهند.

همانطور که با شبکه های اجتماعی، مشخصه های داستان های موفقیت آمیز دسترسی عمومی در جهان ( Vive Digital در کلمبیا ، Fatih در ترکیه ، Connected Homes در کاستاریکا ، عمومی فای در آفریقای جنوبی و نقاط فای در بوتسوانا ، در میان آنها) در هر پیاده سازی متفاوت است . در بعضی موارد دولت ها می توانند از طریق ارتباطات عمومی از آنها حمایت کنند. در دیگران، توسط مشارکت عمومی یا خصوصی یا کسب و کار. اتصال می تواند از طریق فضاهای “telecenter” جداگانه یا به عنوان بخشی از موسسات موجود موجود ارائه شود.

و، دوباره یک محیط سیاست گذار برای موفقیت ضروری است. “تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که کلمبیا، کاستاریکا، اکوادور، رواندا و ترکیه نمره بالاتر از همتایان خود در سیاست دسترسی عمومی، به لطف توسعه و اجرای سیاست های حمایت از گسترش دسترسی عمومی،” می نویسد: اتحاد برای اینترنت مقرون به صرفه، در گزارش آن، “استفاده از راه حل های دسترسی عمومی برای بستن تقسیم دیجیتال”.

“بررسی سیاست های موجود در این کشورها نشان می دهد تعدادی از ویژگی های مشترک است که به تاثیر واقعی بر روی زمین کمک کرده اند”، از قبیل:

  • اولویت دادن دسترسی عمومی در جوامع روستایی و کم درآمد
  • یارانه یا ارائه دسترسی و / یا دستگاه به صورت رایگان،
  • آموزش در مهارت های دیجیتال، و
  • راه اندازی عمومی IEEE 802.11 ™ فای.

مشارکت و هماهنگی در بین قهرمانان شبکه های اجتماعی، تکنولوژیست ها، سیاست گذاران، رهبران کسب و کار و سازمان ها، کاربران و سایر سهامداران، برای حصول اطمینان از اینکه رویکردهای مناسب در هر منطقه متصل نیستند، کلیدی هستند.

یکپارچگی شبکه های اجتماعی، دسترسی عمومی و شاید حتی راه حل های آنلاین آنلاین برای شرایط سخت و دوردست که توسط مشارکت برای دسترسی عمومی پشتیبانی می شود، می تواند میلیاردها دلار بیشتر باشد.

به دلایل مختلف، اتصال مخلوط های باقی مانده غیر مرتبط به یک چالش متفاوت، پیچیده تر و پیچیده تر از اتصال آن ها از کسانی است که در حال حاضر آنلاین هستند. روش های مبتکرانه و متنوع – که توسط درس های آموخته شده و اثبات شده اثرگذار مطلع شده اند – از منطقه به منطقه در سراسر جهان مورد نیاز است.

آماندا

با صفر و یک‌ها زندگی می‌کنیم...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس