پهبادها از خانه شما محافظت می‌کند

این پهباد امنیتی خانگی به شما در تشخیص گربه ها نسبت به سارقان درهنگامی که شما خواب هستید کمک می‌کند.

 

مالکان خانه‌ها می‌توانند با استفاده‌ از پهباد‌هایی که توسط شرکت نوپا Sunflower Labs درسال ۲۰۲۰ ساخته خواهد شد برای محافظت از دارایی‌های خود استفاده کنند.

یک پهباد می تواند به عنوان یک سگ نگهبان برای محافظت از دارایی شما درهنگامی که شما خواب هستید استفاده شود.

Sunflower Labs یک شرکت نوپای سانفرانسیسکوی می‌باشد که از ترکیب حسگرهای حرکتی، یک پهباد چهارباله ویک اپلیکیشن موبایلی به یک سیستم امنیتی خانگی تبدیل کرده است.

طبق گفته‌ی آقای الکس پچیکوف (رئیس شرکت) سیستم Sunflower که به معنای گل آفتابگردان است قرار است درسال ۲۰۲۰ برای فروش روانه بازار شود. این سیستم انتظارمی رود ماهی ۱۰۰ دلاربرای دارندگان آن خرج بردارد که شامل تعویض قطعات یدکی این سیستم می باشد. اما سیستم های امنیتی دیگری نیز وجود دارد که هزینه ها بیشتراز ۱۰۰ دلاردرماه را برای مشتریان خود ایجاد می‌کند.

پهبادهای امنیتی ممکن است درنگاه اول یک ابزاراضافی به نظرآید به خصوص موقعی که شما استفاده ازپهباد های بدون سرنشین را در نیروهای ارتش شنیده باشید. اما طبق آماربدست آمده در بعضی از مناطق آمریکا ۹۹ درصد از تماس های تلفنی به پلیس اشتباه می‌باشد. بنابراین شما نمی‌خواهید با شنیدن صدای خش خش بوته‌های خانه‌یتان یا حرکت گربه ها درحیاطتان شما را بترساند.

پهباد‌ها اززمانی که وارد بازار برای فروش شد توجه عده‌ای زیادی ازجوامع مختلف را برای استفاده از آن ها درزمینه های مختلف جلب کرد. کشاورزان محصولات خود را با پهباد ها بررسی می‌کنند، بانگاه داران ازآن‌ها برای عکس گرفتن و سازندگان فیلم‌های سینمایی برای فیلم برداری صحنه‌های هوایی استفاده می‌کنند. حتی بعضی از فرودگاه‌های پیشرفته درحوزه فناوری ازپهباد‌ها برای کنترل ترافیک استفاده می‌کنند.

شرکت Sunflower که دارای ۲۰ کارمند در کالیفرنیا و سوئیس می باشد سیستم خود را امسال درنمایشگاه تکنولوژی CES ارائه داد. اما این شرکت تنها شرکتی نیست که دراین حوزه فعالیت می‌کند.

طبق گفته‌ی الکس دوسوم خانواده‌هایی که درآمریکا زندگی می‌کنند مناسب برای استفاده ازاین سیستم می‌باشد. اومی گوید اگر هزینه‌ها کاهش یابد استفاده از پهباد‌ها برای امنیت خانه‌ها رایج می‌شود.امیدواریم استفاده ازپهبادها مانند سیستم حمل‌‌ ونقل اسنپ درایران توسط مردم رایج شود.

 

این سیستم چطوری عمل می‌کند 

این سیستم ازسه بخش اصلی تشکیل شده است.

Sunflowers (چراغ‌هایی با قابلیت حسگرهای حرکتی و لرزشی که درسرتاسر محدوده محافظتی قراردارد.

Hive (پایگاه اصلی این سیستم می‌باشد که برای شارژ و نگهداری پهباد از شرایط آب وهوایی بد استفاده می‌شود.)

 bee (پهباد)

درهنگام حرکت‌ موجودی درمحدوده محافظت شده، آن موجود توسط حسگر‌های حرکتی sunflower شناسایی شده ویک پیام به کامپیوتر‌ی که درپایگاه اصلی که Hive نام دارد قراردارد فرستاده می‌شود. کامپیوترقابلیت تشخیص صدای پا را با دیگرصداهای غیرخطرناک طبیعی را دارد. حسگرهای موجود درsunflowers ها می توانند انسان ها را نسبت به حیوانات با استفاده از بلندی یا کوتاهی آنان تشخیص دهد.

اگرکامپیوترموجود درپایگاه اصلی احساس خطرکند یک پیغام به اپلیکیشن موجود در گوشی شما ارسال می شود و شما می‌توانید اجازه پرواز به پهباد خود برای بررسی اوضاع گزارش شده بدهید. به محض دستورشما پهباد به صورت اتومات ازپایگاه اصلی خود پروازکرده وازموانع موجود درراه عبورمی‌کند و درحدود ۲۰ فوتی منطقه گذارش شده می ایستد و شما با استفاده از دوربینی که درپهباد کارگذاشته شده از طریق گوشی به صورت آنلاین منطقه را بررسی کنید. اما این سیستم به صورت مستقیم به ایستگاه‌های پلیس متصل نمی‌باشد اما شما می توانید این قابلیت را برای سیستم خود فعال کنید.

برای محافظت از حریم شخصی همسایگان، این سیستم فقط درمحدوده‌ی دارایی شما نقش ایفا می‌کند.

Reza Jafari

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس