ردای نوین، بهترین ریمسترهای چند سال اخیر

در دنیای ویدیو گیم عناوین پرطرفدار زیادی هستند که گیمرهای زیادی برای انتشار آنها انتظار می کشند و وقت زیادی را برای تجربه ی آن می گذارند. همچنین با وجود پیشرفت در تکنولوژی و سخت افزار کامپیوترها و کنسول های نسل جدید،  کمپانی های گیم سازی، عناوین پرطرفدار و کلاسیک خود را برای سخت افزار ها و امکانات جدید پورت می کنند. I

بیشتر اوقات نتیجه ی کار بسیار خوب و با کیفیت شده و تجربه ی قبلی را چند برابر بهتر می کند، گاهی هم اتفاق می افتد که نیتجه ی کار بسیار متفاوت از نسخه ی  اصلی می شود. در ادامه به چند ریمستر عالی چند سال اخیر اشاره می کنم که اگر به هر دلیلی موفق به تجربه ی نسخه ی اصلی بازی نشدید، نسخه ی ریمستر می تواند شما را از این نظر بی نیاز کند.

Borderlands: HandSome Jack Collection

سری سرزمین های مرزی یکی از بهترین و خلاقانه ترین شوتر اول شخص های نسل هفتم بود. ترکیب شخصیت های دیوانه، دنیایی تخیلی و فانتزی، دیالوگ های طنزآلود و خلاقانه ،گان پلی تند و نفس گیر، استایل گرافیکی سل شید و موسیقی بی نظیر معجونی ساخته بود که فقط از گیرباکس(سازنده بازی) برمی آمد. نسخه اول بازی در سال ۲۰۱۰ منتشر شد و طرفداران خود را چشم انتظار نسخه بعدی خود نگه داشت. بعد از موفقیت نسخه اول، ساخت نسخه دوم با جدیت تمام شروع شد و در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. نسخه دوم پیشرفت زیادی از جهات مختلف داشت و توانست از سوی بسیاری از سایت ها و نشریات گیم، بهترین بازی سال و بهترین شوتر سال را از آن  خود کند. ویژگی منحصر به فرد سرزمین های مرزی، گیم پلی ران اند گان و گان پلی و ضرباهنگ سریع اش و ترکیب آن با دنیای فانتزی و تخیلی به بهترین نحو ممکن است. تنوع سلاح در بازی بیداد میکند و می توان گفت هیچ دوسلاحی در بازی تکراری و مثل هم نیستند. وجود کاراکترهای عجیب و دوست داشتنی، داستان آمیخته به طنز بازی و آنتاگونیست(شخصیت منفی) جذابی چون جک خوشتیپه! که مدام با دیالوگ های طنز و تندش شخصیت شمارا تخریب می کند! از دیگر ویژگی های کم نظیر بازی  است. ناگفته نماند که شما در این بازی می توانید از بین ۴ شخصیت یکی را به عنوان کاراکتر خود در بازی انتخاب کنید و هر شخصیت کلاس منحصر به فرد خود را دارد. اگر به هر دلیلی موفق به تجربه ی این عنوان نشدید، کالکشن جک خوشتیپه بهترین انتخاب است. این کالکشن شامل نسخه ی اول و دوم و نسخه ی پیش درامد است که شما را به اعماق سیاره ی خیالی پاندورا می برد، اما این بار با گرافیک و کیفیت بهتر!

 

Assassins Creed: Ezzio Callection

زمانی عناوین یوبیسافت در بین گیمرها و منتقدان طرفداران بسیاری داشتند. وقتی در سال ۲۰۰۷ یوبیسافت سری شاهزاده ی پارسی را کنار گذاشت و دست به خلق فرنچایز فرقه ی اساسین زد، شاید کسی فکرش را نمی کرد که این سری تا این حد موفق شود. تلفیق مخفی کاری و اکشن خاص بازی با جغرافیای شهرهای دوره های تاریخی، داستان تاریخی و خلاقانه، گرافیک فنی و هنری بی نظیر و خلق قهرمان های دوست داشتنی و خفن! باعث شد فرقه ی اساسین خیلی زود خودش را در دل گیمرها جا کند. داستان بی نظیر و آکنده از احساس بازی و شخصیت پردازی بی نقص اتزیو ادیتوره، که از بدو تولد تا مرگش را در سه نسخه ی ۲، برادری و مکاشفات شاهد بودیم باعث شده این سه گانه ی ریمستر شده ی کالکشن اتزیو فرصت مناسبی برای تجدید عهد با یکی از دوست داشتنی ترین شخصیت های تاریخ بازی های ویدیویی باشد.

 

Merto Redux

در زمانی که بازار شوتر های اول شخص با عناوین پرطرفدار ندای وظیفه و میدان نبرد پر شده بود، در سال ۲۰۱۰ استدیوی کم بضاعت و مستعد ۴ ای گیمز، که در اوکراین است با الهام از رمان موفق دیمیتری گلوخوفسکی به نام مترو، دست به ساخت شوتر اول شخص آخر الزمانی و وحشت و بقا، به همین نام زد. این عنوان مترو ۲۰۳۳ نام داشت. با وجود نقص ها و ایراداتی که این عنوان داشت اما توانست تعریف مناسب و متفاوتی از یک بازی آخرالزمانی ارائه کند. تم احساسی بسیار قوی و فضاسازی بی نظیر بازی نیز مزید بر علت شد تا مترو ۲۰۳۳ جز خاص ترین بازی های هر گیمری قرار بگیرد. داستان بازی درباره ی جنگ اتمی در مسکو است و انسان ها به ناچار در تونل های زیر زمینی مترو ساکن شدند. قهرمان داستان جوانی به نام آرتیوم است.

بعد از موفقیت شماره اول با نام ۲۰۳۳، ساخت شماره ی دوم با قطعیت کلید خورد و این عنوان که مترو:آخرین روشنایی نام گرفت در سال ۲۰۱۳ توسط دیپ سیلور منتشر شد و توانست جز بهترین بازی های سال شود.

نسخه ی دوم ایرادات نسخه اول را برطرف کرده بود و اکشن بازی نیز بی نقض تر و نوین تر شده بود و گرافیک بازی نیز یکی از بخش هایی بود که چند پله پیشرفت کرد و شاهد یکی از بهترین گرافیک های نسل هفتم بودیم.

حالا بعد از گذشت نزدیک ۵ سال، نسخه ی ریمستر شده ی مترو ۲۰۳۳ و آخرین روشنایی در قالب یک پکیج به نام مترو ریداکس منتشر شده. در این بسته تغییرات و پیشرفت در نسخه ی ۲۰۳۳ کاملا مشهود است هرچند تغییر خاصی جز اندک ارتقاهای گرافیک در اخرین روشنایی شاهد نیستیم. اگر به هر دلیلی این سری را تجربه نکردید و یا از مشکلات نسخه اصلی ۲۰۳۳ راضی نبودید ، الان بهترین زمان است تا با خرید بسته ریداکس غرق این سری خاص شوید، زیرا که مترو شمارا رها نمی کند!

 

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered

 

امروزه کم تر گیمری پیدا می شود که نام ندای وظیفه را نشنیده باشد یا حداقل یکی از نسخه های آن را تجربه نکرده باشد. ندای وظیفه، نماد دنیای سرگرمی و صنعت بازی های ویدیویی است. این فرنچایز آنقدر بزرگ است که با اتنشار هر عنوانش می تواند میلیون ها دلار سود خالص داشته باشد، حتی اگر ضعیف باشد! در بین نسخه های پرشمار ندای وظیفه، سه گانه ی جنگاوری مدرن یک معجزه بود. معجزه ای با تلفیق بی نظیر و بی نقص اکشن ، سینماتیک و صداگذاری و گرافیک در کنار داستان بسیار جدی و قدرتمند. شماره ی دوم جنگاوری مدرن یک بازی تکرار نشدنی بود. گیم پلی اول شخص بازی در کنار گان پلی خاص ندای وظیفه، هیچ وقت چنین نرم و روان و بی نقض نیوده است. سینماتیک شاهکار بازی و وصل شدنش به گیم پلی آنقدر زیبا و لطیف کار شده که قند در دل آب میکند! حتما شکا هم نبرد حمله به کاخ سفید در این نسخه را به یاد دارید. حالا اگر بگویند این بازی زیبا توسط اکتیوژن ریمستر شده چه واکنشی نشان می دهید؟ نسخه ی ریمستر بازی چندی پیش منتشر شد و شاهد ارتقاهای خوبی در بخش گرافیک هستیم. همین بهانه ی خوبیست برای تجربه ی دوباره ی یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین عناوین ندای وظیفه و بازی های ویدیویی!

Uncharted: Natan Drake Callection

ناتی داگ را باید پرچم دار بازی های سینماتیک و با کیفیت دانست. بعد از موفقیت سری کرش باندیکوت در نسل ششم و پلی استیشن ۱، خلق فرنچایزهای آنچارتد و آخرین ما در نسل هفتم توسط ناتی داگ تحولی بی نظیر در دنیای گیم ایجاد کرد. سری آنچارتد همواره پیشتاز دنیای گیم بوده است و طرفداران زیادی برای هر نسخه اش انتظار می کشند. نسخه های دوم و سوم این سری موفق شدند مقتدرانه بهترین بازی سال شوند. سکانس های سینمایی بی نظیر، اکشن ادونچر وو معمایی بی نقص در کنار خلق کاراکتر های دوست داشتنی چون نیتن، سالی، النا ، کلویی و … باعث شد این سری برای همیشه در ذهن ما ماندگار شود. حالا سونی دست به کار شده سه نسخه ی آنچارتد ۱،۲ و نسخه سوم را در یک کالکشن تخت عنوان کالکشن نیتن دریک با قیمت مناسب و مقرون به صرفه منتشر کرده است. این کالکشن برای افرادی که این نسخه را تجربه نکرده اند ، و حتی برای طرفداران این سری افسانه ای توصیه می شود.

God of War Callection

شکی نیست که خدای جنگ یکی از موفق ترین هک اند اسلش های تاریح است. دستان کریتوس  در بین خدایان افسانه ای یونان و اکشن نفس گیر و آکنده از خشونت بازی از دلایلی است که سری خدای جنگ مخبوب قلب گیمرهای بی شماری شود. داستان حماسی بازی به گونه ای است که در هیچ عنوان دیگری پیدا نمی شود و مبارزه با غول اخر های بازی بکی از جذاب ترین بخش های بازی است. گرافیک فنی و هنری بازی نیز که خدای جنگ همواره درآن پیشتاز بوده است مزید بر علت شد تا سری خدای جنگ را جز ماندگار ترین عناوین گیم بنامیم.

این سری نیز که شامل نسخه های اول ، دوم و سوم است تحت یک کالکشن منتشر شده تا هواداران بازی دوباره غرق در افسانه های یونان باستان شوند.

 

Bioshock: The Callection

سری بایوشاک برای من بهترین و خاص ترین سری بازی های ویدیویی است. نسخه ی اول بازی که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد و توانست با اقتدار بهترین بازی سال شود. این بازی اول شخص دارای یکی از غنی ترین داستان های بازی های ویدیویی است. موضوعاتی چون جهان های موازی و آرمان شهر و ضد آرمان  شهر از جذاب ترین موضوعات قرن است. بایوشاک چیست؟ بایوشاک درباره ی انسان است، درباره ی ذات انسان. درباره ی قدرت است، درباره ی ذات حقیقی انسان است. بایوشاک می آموزد همه چیز آن طور نیست که به نظر می رسد.

در کنار داستان قوی، گیم پلی جذاب هم عاملی است برای درخشیدن این اثر هنری. گیم پلی اول شخص در کنار گان پلی لذت بخش، عنوان ران اند گانی را بوجود آورده که آنقدر با دیگر بخش های بازی هماهنگ و در هم تنیده است که فقط یک بار تکرار می شود. تمام بافت ها، گرافیک ها، دیوار نوشته ها، مکانیک های گیم پلی، موسیقی، شخصیت پردازی و …فقط و فقط یک بار آن هم در بایوشاک با مخاطب حرف می زند. کن لواین و استدیوی ایرشنال گیمز آمدمد و رفتند اما نام بایوشاک برای همیشه در تالار افتخارات دنیای هنر و سرگرمی ثبت خواهد شد.

خبرخوب این که کالکشن نسخه های اول، دوم و نسخه بی کران در یک پکیج به تازگی منتشر شده.

توصیه می شود به هیچ عنوان این مجموعه را از دست ندهید.

 

Devil May Cry: HD Callection

وقتی نام کپکام به زبان می آید بی درنگ یاد عناوینی چون شیطان هم می گرید و رزیدنت اویل می افتیم. سری شیطاان هم میگرید به واسطه ی اکشن خوب و شخصیت پردازی عالی دانته، که برداشتی آزاد از کتاب کمدی الهی دانته آلیگیری است خیلی زود تبدیل به فرنچایزی دوست داشتنی گیمر ها شد. طراحی کاراکتر دانته و طرز لباس پوشیدن و حرکات او نیز در این اتفاق بی تاثیر نبودند! گیم پلی هیجانی بازی نیز از پرجم داران سبک هک اند اسلش است. شماره ی سوم بازی هنوز هم یکی از بهترین تجربه های دنیای گیم است. حالا کپکام در ادامه ی سیاست های جدید اش مبنی بر زنده کردن عناوین کلاسیک اش، شروع به عرضه یکی از با ارزش ترین کالکشن های تاریخ گیم کرده است. کالکشن اچ دی شده ی شیطان هم میگرید شامل نسخه های اچ دی نسخه های اول تا چهارم است. اگر شما هم مثل من دلتان برای دانته و آن شماره ی سوم لعنتی! تنگ شده الان بهترین فرصت است تا با خرید این کالکشن برای مدتی زیادی عرق دنیای لیمبو سیتی شوید.

Metal Gear Solid: Legacy Callection

نام و برند متال گیر سالید یاداور دوران اوج کونامی است. این سری که پرچم دار سبک اکشن مخفی کاری در دنیای  گیم است اولین بار در سال ۱۹۹۹ به کارگردانی و تهیه کنندگی استاد هیدئو کوجیما منتشر شد. کوجیما چون پدری این مجموعه را به جلو سوق داد و داستانی که کوجیما برای این عنوان تدارک دیده بود باعث شد فرنچایزی خلق شود که دارای احساسی ترین داستان های گیم است. خلق شخصیت هایی چون بیگ باس، آسلات، اسنیک و …

باعث شدند قصه گویی و شخصیت پردازی در گیم بسیار پیشرفت کند. این سری که شماره شماره کامل شد و شماره سوم آن یکی از بهترین بازی های تاریخ است. این سری درباره ی جنگ است، اثرات جنگ و حقیقت جنگ. مفاهیمی چون صلح، آزادی، برادری و برابری نهفته در بازی که توسط تیم نویسندگی بازی به رهبری استاد کوجیما ، تاثیر خودش را روی گیمر می گذارد و داستانی خلق میکند که هیچ وقت فراموش نخواهید کرد.

این کالکشن ارزشمند هم اکنون برای پلی استیشن ۳و۴ و اکس باکس وان و ۳۶۰ در دسترس است.

Halo : The Master Cheif Callection

بدون هیچ شکی کالکشن مستر چیف بهترین کالکشنی است که تا به حال منتشر شده. سری هیلو یکی از قدیمی ترین شوتر های اول شخص است که طرفداران بی شماری دارد. گان پلی افسانه ای بازی در کنار شخصیت مستر چیف و جنگ های فضایی، از این عنوان فرنچایزی خلق کرده که ذائقه ی گیمر را به خوبی می شناسد. نسخه های مختلف این سری مانند نسخه های ۱و۲و۳و۴ جز بهترین شوتر های تاریخ هستند.

این کالکشن شامل نسخه های اول تا چهارم  به علاوه نسخه ی کامبات اولد است. جالب است که میتوانید گرافیک بازی را میان الان تا ۱۰ سال پیش سویچ کنید. این پکیج شامل تمام محتواهای آنلاین بازی نیز هست که دلیل بزرگی است برای اینکه چرا این کالکشن تا این حد ارزشمند است. پیشنهاد می کنم دوست داران سبک شوتر اول شخص و آنلاین، و دارندگان کنسول نسل هشتم مایکروسافت به هیچ عنوان این کالکشن را از دست ندهند.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *