یک هکر حساب توییتر جک دورسی را به خطر انداخت

جریانی از توییتهای سرکش – از جمله شعارهای نژادی – درست پس از ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر ET به حساب مدیر اجرایی توییتر خود ارسال شد. یکی از توییت ها برای شخصی که اعلام کرده اعتبار خود را برای تصاحب حساب دریافت کند ، یک دسته توییتر را ارسال کرد. این حساب به سرعت معلق شد.

دورسی بیش از ۴٫۲۱ میلیون دنبال کننده دارد.

سخنگوی توییتر ، ابونی ترنر گفت: این شرکت در حال تحقیق است.

مشخص نیست که چگونه حساب به خطر افتاد. با این حال ، توییت های سرکش از طریق Cloudhopper ارسال شده است ، خدمتی که توییتر در سال ۲۰۱۰ برای بهبود خدمات پیامکی خود خریداری کرده است ، نشان می دهد که حساب دورسی ممکن است به جای گرفتن رمز ورود حساب درسی توسط یک برنامه شخص ثالث مجاز به خطر بیفتد.

این اولین بار نیست که توییتر پس از هک شدن یک حساب کاربری بالا باید تمیز کند. رئیس فیس بوک مارک زاکربرگ یک بار حساب توییتر خود را هک کرده بود زیرا حساب وی از تأیید هویت دو عاملی استفاده نکرد. او همچنین یک رمز عبور آسان با حدس و گمان آسان داشت.

بعدا توییتر اعلام کرد که حساب دورسی را امن کرده است.

توییتر در ادامه بیانیه ای گفت: “شماره تلفن همراه با حساب به دلیل نظارت امنیتی از طرف ارائه دهنده تلفن همراه به خطر افتاد.” “این اجازه می دهد تا یک شخص غیرمجاز بتواند توییت را از طریق پیام تلفنی از طریق شماره تلفنی ارسال و ارسال کند.”

به عبارت دیگر ، درسی احتمالاً قربانی تعویض سیم کارت شده بود . توییتر ارائه دهنده تلفن همراه را نامگذاری نکرد.

منصوره خلیلی

با صفر و یک‌ها زندگی می‌کنیم...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *