منابع گفته‌اند که چین از هک کردن آیفون برای هدف قرار دادن مسلمانان اویغور استفاده کرده است

تعدادی از وب سایت های مخرب که برای هک کردن آیفون ها در طی یک دوره دو ساله مورد استفاده قرار گرفته بودند ، مسلمانان اویغور را هدف قرار دادند.

منابع آگاه گفتند كه این وب سایتها بخشی از یك حملات تحت حمایت دولت – احتمالاً چین – برای هدف قرار دادن جامعه اویغور در ایالت سین کیانگ این كشور است.

این بخشی از آخرین تلاش دولت چین برای سرکوب جامعه اقلیت مسلمان در تاریخ اخیر است. به گفته کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد ، در سال گذشته ، پکن بیش از یک میلیون اویغور را در اردوگاه های کارآموزی بازداشت کرده است.

 محققان امنیتی گوگل این هفته وب سایت های مخرب را پیدا و فاش کردند. وب سایت ها بخشی از یک کمپین برای هدف قرار دادن این گروه مذهبی با آلوده کردن یک آیفون به کد مخرب و صرفاً با مراجعه به یک صفحه وب گرفتار شده بودند. برای دستیابی به دسترسی نامحدود به نرم افزار آیفون ، یک مهاجم می تواند پیام های قربانی ، رمزهای عبور را بخواند و موقعیت مکانی آنها را در زمان تقریباً واقعی ردیابی کند.

اپل این آسیب پذیری ها را در ماه فوریه در iOS 12.1.4 و چند روز پس از اعلام نقص خصوصی گوگل ، رفع شد. اخبار مربوط به کمپین هک شدن برای اولین بار تا این هفته منتشر شد.

گوگل گفت این وب سایت ها حداقل دو سال در هر هفته “هزاران بازدیدکننده” داشتند .

بعد از انتشار ، رسانه فوربس گفت همان وب سایتهایی که آیفون را هدف قرار می دهند نیز برای هدف قرار دادن کاربران اندرویدی و ویندوز استفاده شده اند. این نشان می دهد که تبلیغاتی که مسلمانان اویغور را هدف قرار داده ، از آنچه که گوگل در ابتدا فاش کرده ، دامنه گسترده تری دارد.

قربانیان برای باز کردن پیوندی فریب داده شدند که با باز شدن یکی از وب سایتهای مخرب که برای آلوده کردن قربانی استفاده می شود بارگیری می شود. این یک تاکتیک رایج برای هدف قرار دادن صاحبان تلفن با جاسوسی است.

برخی از وب‌سایت‌ها همچنین غیر اویغور هایی را که ناخواسته به این دامنه ها دسترسی پیدا کرده اند ، آلوده کرده اند زیرا در جستجوی گوگل ایندکس شده اند ، FBI را وادار کرد تا به Google هشدار دهد تا از سایت جلوگیری کند تا از بروز آن جلوگیری کند.

سخنگوی گوگل فراتر از تحقیقات منتشر شده اظهار نظری نمی کند. سخنگوی اف بی آی گفت كه آنها نه می توانند هرگونه تحقیق را تأیید كنند و نه انكار می كنند و دیگر اظهارنظر نمی كنند.

گوگل در پی گزارش بمبگذاری خود مبنی بر عدم انتشار وب سایت های مورد استفاده در این حملات ، با انتقاداتی روبرو شد . محققان گفتند که این حملات “حملات غیرقابل تفکیک آب” با “هیچگونه تبعیض هدف” بوده اند ، و خاطرنشان کردند که هرکسی که به سایت مراجعه می کند ، آیفون خود را هک کرده است.

اما این شرکت نمی گوید چه کسی پشت این حملات بوده است.

اپل نظری نداد. ایمیلی که درخواست اظهار نظر به کنسولگری چین در نیویورک را داده نشده بود ، بازنشسته نشده است.

منصوره خلیلی

با صفر و یک‌ها زندگی می‌کنیم...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *