چرا آیفون ۱۱ پرو جدید ۳ دوربین دارد؟

در پشت iPhone 11 Pro سه دوربین دیده می شود. چرا؟ از آنجا که هرچه نور بیشتری جمع کنید ، تصویر شما بهتر می شود. و تقریباً به حد عملیاتی رسیده ایم که یک دوربین می تواند اندکی برگشت. دو ، سه ، حتی ده دوربین نیز می توانند برای ایجاد یک عکس واحد کار کنند – تنها محدودیت کد مربوط به آنهاست .

اوایل در اطلاعیه های امروز ، اپل آیفون ۱۱ سطح پایه را با دو دوربین نشان داد ، اما این تله را برای لنزهای فوق العاده وسیع خاموش کرد. اما آیفون پرو دارای اصلی گسترده ، به علاوه ultrawide و تله فوتو است ، گزینه های نوری آن تقریباً ۳۵ میلی متر معادل ۱۳ میلی متر ، ۵۲ میلی متر و ۲۶ میلی متر را پوشش می دهد.

“با این سه دوربین شما کنترل خلاق فوق العاده ای دارید.” “این خیلی طرفدار است ، شما دوست دارید از آن استفاده کنید.”

پیش از این لنزهای تله فوتو با دوربین زاویه دید گسترده کار می کردند تا جلوه های حالت عمودی را ایجاد کنند یا وقتی کاربر زیاد می کند تصرف خود را انجام دهند. با ترکیب اطلاعات از هر دو دوربین ، که دیدگاه کمی متفاوت دارند ، دستگاه می تواند داده های عمق را تعیین کند و این امکان را فراهم می آورد تا زمینه را از یک نقطه مشخص گذشته بیندازد.

لنزهای فوق العاده گسترده اطلاعات بیشتری را نیز در اختیار شما قرار می دهد که باید دقت در حالت پرتره و سایر ویژگی ها را بهبود بخشد. نکته جالب در مورد زاویه دید گسترده ای بر روی یک سنسور اختصاصی و سیستم دوربین این است که سازندگان می توانند اصلاحات زیادی را انجام دهند تا شما در گوشه و کنار و یا مرکز تحریف دیوانه نشوید. اساساً هنوز هم می خواهید کمی عقب نشینی کنید ، زیرا استفاده از لنزهای فوق العاده گسترده بر روی صورت جلوه ای عجیب به شما می بخشد.

در حالی که همه ما به ژست گرفتن خرج کردن عادت کرده ایم ، کاری که معمولاً هنگام انجام این کار انجام می دهید بزرگنمایی دیجیتال است ، فقط به پیکسل هایی که قبلاً دارید دقت کنید. با وجود بزرگنمایی نوری ، شما در حال جابجایی بین تکه های مختلف شیشه و در این حالت سنسورهای مختلف هستید و بدون تخریب تصویر ، شما را به عمل نزدیک می کند.

نکته جالب در مورد این سه لنز این است که آنها با دقت انتخاب شده اند تا بتوانند با هم خوب کار کنند. شما ممکن است متوجه شده است که فوق العاده گسترده ای چکشی ۱۳mm است، گسترده است دو بار که در واید ۲۶mm و تله است دو بار که در ۵۲MM.

عرض 1

مطمئناً عامل ۲x ساده درک کاربران را آسان می کند ، اما همچنین امکان جابجایی ریاضی پردازش تصویر را بین این لنزها آسان تر می کند. و همانطور که شیلر روی صحنه اشاره کرد ، “ما در واقع سه دوربین را مستقیماً در کارخانه جفت می کنیم ، برای تمرکز و رنگ کالیبره می شوند.”

نه تنها این ، بلکه هنگامی که با دوربین عکاسی عکاسی می کنید ، اطلاعات را با دو دوربین دیگر به اشتراک می گذارد ، بنابراین وقتی به آنها سوئیچ می کنید ، آنها در حال حاضر روی همان نقطه متمرکز شده اند ، با همان سرعت و در معرض نور عکس می گیرند ، سفید. تعادل و غیره این امر باعث می شود تعویض بین آنها اکثراً یکپارچه باشد ، حتی در هنگام فیلمبرداری (فقط توجه داشته باشید که وقتی به آن ضربه می زنید دستگاه را لرزاند).

پیشرفت های اپل در سیستم دوربین آیفون در سال جاری به هیچ وجه به اندازه دیوانه کننده سوئیچ های یک یا دو دوربین ساخته شده توسط بخش صنعت در چند سال گذشته نیست. اما یک مجموعه گسترده ، تله و فوق العاده گسترده برای عکاسان متداول است و بدون شک برای همه افرادی که به این راه حل نسبتاً گران قیمت یک دستگاه می پردازند می تواند اثربخش باشد.

منصوره خلیلی

با صفر و یک‌ها زندگی می‌کنیم...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *